Ман Сити се забавлява преди Барселона (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити свърши всички поставени от мениджъра на тима задачи при домакинството на Нюкасъл и с разгромна победа с 5:0 на "Етихад Стейдиъм" се възползва от грешната стъпка на лидера Челси и се доближи на пет точки от него, оправи головата си разлика и запази сили преди решителните двубои с Барселона в 1/8-финалите на Шампионската лига. "Гражданите" се забавляваха пред собствена публика и с голове на Серхио Агуеро от дузпа, Самир Насри, Един Джеко и Давид Силва (2) стигнаха до изразителна победа, която ще им даде допълнително самочувствие преди двубоите с каталунския гранд.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за домакините. След едва 24 секунди игрово време Върнън Анита спъна Един Джеко в наказателното поле и "гражданите" получиха възможност да изпълнят дузпа. Зад топката застана Серхио Агуеро и с премерен удар преодоля Тим Крул за 1:0, като вратарят дори не помръдна при изстрела му.

Това обаче бе само началото на головия спектакъл за отбора на Мануел Пелегрини. В 12-ата минута Един Джеко откри Самир Насри в наказателното поле и френският техничар с прецизен удар удвои аванса на Манчестър Сити. Девет по-късно, след като бе замесен в двата гола на своя отбор до момента, Джеко сам отбеляза третия. В 21-ата минута той овладя прекрасно на гърди едно диагонално подаване на Давид Силва и с типичен за стила си удар направи резултата "класически". Това бе и първото попадение на Джеко с екипа на Ман Сити от септември миналата година.

При този резултат домакините намалиха оборотите и до края на полувремето не последваха повече опасности за вратата на Тим Крул.

Само шест минути след подновяването на играта за втората част обаче гостите извадиха за четвърти път топката от вратата си. Давид Силва преодоля Крул за 4:0 след пас на Самир Насри, който пък бе изведен от Агуеро в наказателното поле. Точно две минути по-късно Силва отбеляза и втори гол, след като този път топката му бе доставена от Туре Яя.

До края на мача мениджърът на домакините Мануел Пелегрини запази част от своите основни футболисти преди важния сблъсък с Барселона в Шампионската лига. Така дебют за новия си клуб направи Вилфред Бони, който замени Серхио Агуеро, а игра напуснаха още Давид Силва и Самир Насри, които бяха заменени съответно от Хесус Навас и Франк Лампард.  Именно Бони можеше да отбележи шести гол в мрежата на Крул и свой дебютен за "гражданите", но този път холандският вратар спаси с крак.

Така Манчестър Сити не си позволи да мисли за Барселона преди да си е свършил работата в Премиър лийг и записа изразителна победа, с която събра 55 точки в своя актив, доближавайки се на пет от лидера Челси. Нюкасъл пък може да бъде въвлечен в борбата за оцеляване, след като с 32 точки е неособено далеч от опасната зона, особено като се има предвид, че отборът на Джон Карвър е спечелил само две точки от последните си три мача.