Ман Сити прекъсна "черната" серия със стил, разби "грънчарите" на "Британия" (видео)

Тимът на Манчестър Сити прекъсна негативната си серия от четири поредни мача без победа в английската Висша лига с отлична победа 4:1 при визитата си на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм". В герой за "гражданите" се превърна Серхио Агуеро, който отбеляза два гола за своя отбор. Джеймс Милнър и Самир Насри добавиха по едно попадение за отбора на Мануел Пелегрини при изразителната победа. Питър Крауч изравни в 37-ата минута, но това се оказа почетно попадение за възпитаниците на Марк Хюз.

Домакините бяха тези, които започнаха по-активно мача и в първия половин час тотално доминираха над своя опонент. Те претендираха за дузпа в своя полза, след като  Агуеро игра с ръка в наказателното поле на своя тим след удар на Питър Крауч с глава, но такава не бе дадена. Отново Крауч и Маме Бирам Диуф пропуснаха да открият резултата от чисти положения пред Джо Харт.

Така се стигна до 33-ата минута, в която Серхио Агуеро откри резултата за Манчестър Сити. Той се разписа след отличен солов рейд и кинжален удар по диагонала, който не остави шансове на Асмир Бегович да спаси. Кун овладя топката около центъра на терена, пребори се с противниковата отбрана и навлезе в наказателното поле, за да прати топката в мрежата на съперника.

Само четири минути по-късно обаче домакините стигнаха до равенството. Марко Арнаутович центрира перфектно в наказателното поле и там Питър Крауч с глава забоде топката в мрежата зад Джо Харт.

В края на полувремето Агуеро прати топката за втори път в мрежата на гостите, но попадението му бе отменено, макар първоначално да бе признато от рефера Лий Мейсън. След консултация с неговите асистенти, той показа жълт картон на аржентинеца, заради това, че той игра с ръка пред опразнената мрежа. Така първата част завърши при равенство 1:1.

През втората обаче на терена имаше само един отбор и това бе този на гостите. Само десет минути след подновяването на играта за второто полувреме, Джеймс Милнър отново даде аванс на гостите с попадение в 55-ата минута. Той се разписа с глава, след като бе изпуснат от защитата на Стоук и засече центриране на Самир Насри пред голлинията на Асмир Бегович.

В 70-ата минута Серхио Агуеро направи 1:3 от дузпа и на практика реши крайния изход от двубоя. Давид Силва бе фаулиран в наказателното поле на домакините от Джеф Камерън, а след това Кун безпроблемно разстреля Бегович от бялата точка за 15-ия си гол от началото на сезона.

В 76-ата Самир Насри заби четвърти гол във вратата на Асмир Бегович с удар от границата на наказателното поле, който не остави никакви шансове на вратаря.