Ман Сити се спаси от загуба, но регистрира провал срещу Хъл (видео)

Шампионът Манчестър Сити допусна изненадваща грешна стъпка в битката за титлата с Челси, след като не успя да победи на своя "Етихад Стейдиъм" един от опашкарите в класирането на Висшата лига Хъл Сити. Възпитаниците на Мануел Пелегрини дори се спасиха от загуба в последните минути на срещата, след като Джеймс Милнър изравни от фаул за крайното 1:1. Преди това Дейвид Мейлер в 35-ата минута бе извел "тигрите" напред в резултата и отборът на Стийв Брус успешно се отбраняваше от неспирните атаки на "гражданите" до 92-ата минута, когато Милнър от фаул спаси поне точката за домакините.

Равенството остави шампиона на цели седем точки от откъсващия се на върха тим на Челси. Гостите от Хъл Сити пък можеха да регистрират сензационна победа на терена на Манчестър Сити, но едва ли ще останат особено разочаровани и от спечелената точка на негостоприемния за всички тимове във Висшата лига "Етихад".

Те взеха изненадваща аванс след сравнително скучни начални минути на срещата, след като Дейвид Мейлер достигна най-бързо до една топка в малкото наказателно поле и с добавка откри резултата. Гастон Рамирес тресна горната греда зад Джо Харт, но топката попадна в краката на Мейлер и той отблизо откри. Това активизира състава на домакините, но единственото по-сериозно положение, което те успяха да създадат до полувремето бе удар на Един Джеко, който бе избит в корнер от вратаря на гостите Алън Макгрегър.

След почивката обаче пред вратата на шотландския национал се изви истинско торнадо, като домакините имаха 76% притежание на топката, а над 30% от времето на второто полувреме се игра в третината на Хъл Сити. Това обаче не доведе до много положения пред вратата на Макгрегър, след като защитата на гостите умело отразяваше повечето опити на "гражданите" да стигнат до нея. Мениджърът на домакините Мануел Пелегрини направи всичко по силите си неговият тим да заиграе възможно най-офанзивно и в края на мача домакините бяха с десет души в половината на своя опонент.

В последните минути на двубоя натискът на домакините стана невъзможен за отразяване от страна на Хъл, но въпреки това до гол в тяхната врата така и не се стигаше. Серхио Агуеро опита сам да обърне мача за своя тим и след като премина петима съперници, отправи удар към вратата на Макгрегър, а след спасяването на шотландеца получи възможност и да добави топката. От 6-7 метра обаче аржентинецът прати удара си в горната греда и сякаш всички надежди на домакините да стигнат до гол се изпариха.

В този момент резервата Джеймс Милнър все пак успя да прати топката във вратата на "тигрите" и спаси своя отбор от нелепа загуба. Английският национал изпълни перфектен пряк свободен удар и не остави абсолютно никакви шансове на вратаря на гостите дори да помръдне от мястото си. До края на мача Манчестър Сити опита и да стигне до пълен обрат, но просто времето не достигна за отбора на Мануел Пелегрини.