Агонията на Парма е безкрайна (видео)

Ужасната форма на Парма в италианската Серия "А" няма край. Възпитаниците на Роберто Донадони загубиха с 0:1 и от прекия си конкурент в битката за оцеляване в елита Киево на своя "Енио Тардини", като по този начин регистрираха пета поредна загуба, за да останат твърдо на последното 20-о място в класирането с актив от само 10 точки, или на 11 от спасителното 17-о място. Именно до него се изкачи Киево, който с успеха днес спря серията си от три поредни поражения, за да се измъкне от зоната на изпадащите.

Единственото попадение в мача отбеляза Ервин Зуканович в началото на втората част. Бранителят на "летящите магаренца" се разписа в 54-ата минута с перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Той заби топката под гредата на Антонио Миранте в една от редките голови ситуации в мача.

Домакините за пореден път демонстрираха липса на хъс и желание за победа, с което си навлякоха гнева на феновете си. Привържениците на Парма от няколко месеца насам претендират за по-добри изяви от страна на своите любимци, макар да приемат, че тимът едва ли ще се спаси от изпадане.