Киево продължи мисия "оцеляване", Самп с пореден провал

Тимът на Киево продължи отличното си представяне в последните няколко седмици и записа втора поредна победа в италианската Серия "А" след 2:1 над Сампдория на "Марк Антонио Бентегоди". Възпитаниците на Роландо Маран решиха мача с два гола преди почивката, когато точни бяха Мариано Иско (2) и Рикардо Меджорини (39).

В самия край на мача резервата на Сампдория Луис Муриел върна едно попадение, но това бе всичко, до което момчетата на Синиша Михайлович успяха да стигнат в този мач. Новото попълнение на "моряците" Самуел Ето'о игра цял мач за своя нов клуб и този път успя да допринесе с асистенция за своя тим, но като цяло отново разочарова с играта си.

Това е четвърти пореден мач без победа за Сампдория, което позволи на градския съперник Дженоа да ги изпревари в класирането. Киево пък постигна обратния ефект и задмина своя градски опонент Хелас Верона в таблицата на Серия "А", събирайки 24 точки, колкото имат и "гърците", но по-добрата голова разлика поставя "летящите магаренца" пред тях.