Милан опита всичко, но класата на Юве си каза думата (видео)

Шампионът Ювентус надигра Милан с 3:1 в голямото дерби от 22-ия кръг в Серия "А". По този начин "старата госпожа" увеличи на 10 точки аванса си пред втория Рома, който утре гостува на Каляри. Резултата откри Карлос Тевес в 14-ата минута след пас на Алваро Мората, но в 28-ата Лука Антонели изравни с глава. Само три минути по-късно Леонардо Бонучи вкара втори гол за Ювентус, а крайното 3:1 оформи Мората в 65-ата минута.

Седмата загуба за сезона остави "росонерите" на 9-о място във временното класиране, но хората на Филипо Индзаги могат да се смъкнат и по-надолу след изиграването на останалите срещи от кръга.

Наставникът на Юве Масимилиано Алегри се изправи срещу бившия си тим. Същото обаче се отнасяше и за Индзаги, който постигна някои от най-големите си успехи като футболист с "бианконерите". Двубоят беше по-специален и за плеймейкъра на "старата госпожа" Андреа Пирло, който продължи да играе на високо ниво, след като беше освободен от Милан.

В последните дни над Торино почти постоянно валеше сняг, но това не попречи дербито да се състои. Ювентус беше без наказания Стефан Лихтщайнер, като вместо него на десния фланг на защитата започна Симоне Падоин. Алесандро Матри, Квадво Асамоа, Мартин Касерес и Ромуло също бяха аут заради травма. Карлос Тевес беше повален от настинка, но все пак стартира като титуляр. Другият нападател в схемата на Алегри беше Алваро Мората.

В Милан проблемите с контузени футболисти бяха още повече, а заради наказания дербито пропуснаха Матия Дестро и Филип Мексес. Титуляри в защита бяха две от новите попълнения Габриел Палета и Лука Антонели. В стартовия състав бе и Кристиан Дзакардо, който се разписа при успеха над Парма. В предни позиции за гостите започнаха Кейсуке Хонда, Алесио Черчи и Жереми Менес.

Юве овладя инициативата в началните минути и можеше рано да поведе в резултата, но Мората стреля неточно от добра позиция. Испанецът през целия мач тормозеше защитата на Милан и показа, че Алегри неслучайно му дава все повече игрови минути.

Домакините откриха в 14-ата минута с попадение на Тевес. Той се измъкна от противниковата защита след пас именно на Мората, напредна и технично преодоля Диего Лопес. При подаването на Мората останаха известни съмнения за засада, но страничният рефер не вдигна флага. Малко след гола Юве можеше да удвои преднината си. Пол Погба скочи най-високо след едно центриране и отклони топката към малкото наказателно поле, но Съли Мунтари успя да изчисти пред голлинията.

В 28-ата минута гостите изненадващо изравниха. Алесио Черчи центрира от корнер, непокритият Антонели се извиси и с хубав удар с глава направи безпомощен Джанлуиджи Буфон. Радостта на "росонерите" обаче не продължи дълго. Само три минути по-късно отбраната пред Диего Лопес се засуети и позволи на Леонардо Бонучи да прати топката във вратата на испанския страж.

Проблемите за Милан не спряха дотук. Менес се контузи и трябваше да бъде заменен от Джампаоло Пацини, а в края на полувремето Тевес пропусна да забие и трети гол във вратата на Диего Лопес.

След почивката Андреа Пирло имаше възможност да се разпише от пряк свободен удар, но прати топката в аут. Милан показа желание да върне интригата и в 54-ата минута като по чудо не изравни за втори път. Резервата Пацини се озова на добра позиция, но Буфон демонстрира блестящ рефлекс и изби.

С напредването на времето Юве си върна контрола върху мача и вкара трети гол, с който реши всичко. В 65-ата минута силен удар на Клаудио Маркизио срещна гредата, но топката попадна право на крака на Мората, за който не беше проблем да опъне мрежата. Не след дълго юношата на Реал Мадрид се разписа още веднъж, но попадението му беше отменено заради засада.