Мерсин стигна четвъртфинал за Купата след силен мач на Михайлов

Националният страж Николай Михайлов помогна на своя Мерсин Идман Юрду да се класира за четвъртфиналите за Купата на Турция. Българинът бе титуляр за неговия тим при гостуването на Кардемир Карабюскпор от четвъртфиналите, спечелено с 4:2 след продължения. Михайлов направи силен мач за "червените дяволи" от Турция и спаси няколко чисти положения в допълнителното време.

Двата тима си размениха по едно попадение още преди да са изминали 180 секунди игра. Доми Кумбела откри за домакините, но Педриел изравни. Ахмет Илхан Йозек даде нова преднина на Карабюк в 15-ата минута, но в средата на втората част Тита отново изравни. В продълженията Михайлов спаси на три пъти вратата си, а Педриел вкара втория си гол за вечерта и така даде за първи път преднина на Мерсин. В 114-ата минута пък Синан Калоолу подпечата успеха на Михайлов и компания.

Така Мерсин стана вторият тим, който се класита за четвъртфиналите на надпреварата. Преди това до същата фаза стигна Сивасспор, който отстрани Трабзонспор също с продължения. Другите осминафинали са по-късно днес и утре.

КАРДЕМИР КАРАБЮКСПОР - МЕРСИН ИДМАНЮРДУ 2:4
1:0 Кумбела (2)
1:1 Педриел (3)
2:1 Йозек (15)