"Червено-бяло" торнадо помете Реал Мадрид - 4:0 (видео + галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид разби с 4:0 световния крал Реал Мадрид в дерби от 22-ия кръг на Примера, играно пред 54 900 зрители на "Висенте Калдерон". Тиаго Мендеш откри резултата в 14-ата минута, а Саул Нигес вкара зашеметяващо попадение в 18-ата. Антоан Гризман и Марио Манджукич (89) довършиха "червено-белия" рецитал с точни изстрели в 67-ата минута и 89-ата минута. Защитата на гостите от "Сантиаго Бернабеу" игра скандално и донякъде може да бъде оправдана с многото кадрови проблеми. Във фаза "атака" "лос меренгес" също играха много слабо и тимът беше смазан от мощта на своя опонент. С успеха Атлети се доближи на четири точки до лидера Реал. Барселона пък може да скъси разстоянието до върха на една точка при победа утре.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид  Диего Симеоне разчиташе на оптимален състав и предпочете Марио Манджукич и Антоан Гризман в атака, а голаджията за първите секунди Фернандо Торес беше оставен на пейката. Кристиано Роналдо се завърна в състава на Карло Анчелоти след две срещи наказание. Карим Бензема и Гарет Бейл бяха другите двама нападатели при система 4-3-3. На мястото на контузения Хамес Родригес сред титулярите се появи Сами Кедира, играещи своя трети пореден мач от първата минута. Двойката "бели" централни защитници беше оформена от единствените налични - Рафаел Варан и Начо Фернандес.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид Двубоят започна много лошо за Ел Чоло Симеоне. В осмата минута двама негови футболисти легнаха на терена. Коке не можа да продължи играта и беше заменен от Саул. Диего Годин беше с разкървавен нос, след като изтърпя удар с лакът от Сами Кедира при корнер. Уругвайският защитник получи медицинска помощ и отново стъпи на тревата.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид В 14-ата минута "Висенте Калдерон" ликуваше. Марио Манджукич овладя на гърди в наказателното поле, върна назад към границата и Тиаго Мендеш отправи отсечен нисък изстрел, след който топката влезе в мрежата - 1:0. Икер Касийяс не се ориентира добре и заради краката на своите бранители, а топката се мушна под ръката му. В 16-ата Начо Фернандес изчисти нескопосано и затрудни Икер.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид В 18-ата минута падна един от най-красивите голове по европейските терена през уикенда. Гилерме Сикейра задмина Даниел Карвахал, стигна до аутлинията и центрира полувисоко. Резервата Саул изпълни превъзходна задна ножица и наистина препарира Касийяс - топката се удари ниско долу в дясната греда и спря в мрежата. Това беше магично попадение на младия халф, което вдъхна още повече енергия на "лос рохибланкос".

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид В 25-ата защитата на гостите от "Сантиаго Бернабеу" пак остана статична: Манджукич надигра двама с петичка, Хуанфран центрира опасно, а атаката завърши с удар на Антоан Гризман във вратарските ръце. В 32-ата минута дойде първата опасност и пред Мигел Анхел Моя. Жоао Миранда беше на точното място и блокира ниския шут.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид В 35-ата домакините с основание поискаха дузпа за игра с ръка на Сами Кедира. Диего Годин овладя в наказателното поле и нанесе удар по посока на вратаря, след който топката се удари в ръката на германския халф, която беше встрани от тялото. Арбитърът Фернандес Борбалан подмина положението и ощети "лос колчонерос". До края на полувремето шампионите на Испания застрашиха още един-два пъти своя съперник след центрирания от десния фланг. "Белите" се отчетоха само с едно добро положение за първата част, при което Миранда се намеси.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид На почивката Анчелоти направи офанзивна смяна, лишавайки се от Кедира и залагайки на Хесе Родригес. Второто полувреме започна с активна игра в атака на Реал, ала без особен резултат. В 47-ата минута Тиаго се намеси след остро ниско центриране. Минута по-късно реферите не видяха игра с ръка на Габи Фернандес далеч от наказателното поле. Капитанът на домакините имаше жълт картон преди тази ситуация. Усилията на гостите от Чамартин стигаха само до предмостието на наказателното поле.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид Между 59-ата и 67-ата минута Чолотим създаде куп положения пред Икер. Първо Гризман се отскубна от отбраната и стреля нелошо - Касийя изби. В същата тази 59-ата минута френският стрелец изпълни задна ножица, след която топката прелетя над напречната греда. В 60-ата пак бившият играч на Реал Сосиедад стреля към вратата: този път с глава над целта. В 63-ата Тиаго беше оставен сам в близост до вратата, но заби топката в земята и тя стана лесна за мадридския страж.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид В 67-ата падна и важният трети гол, който прекърши надеждите на гостите. Арда Туран центрира към втората греда и далеч от обсега на вратаря, Саул надскочи Карвахал и пусна топката успоредно на голлинията, след което Гризман се оказа по-хитър от Варан и отблизо реализира за шумното 3:0. Реал Мадрид вече не вярваше в чудото и Анчелоти реши да пусне в игра Хавиер Ернандес и Асиер Ияраменди. В края на двубоя момчетата на Диего Симеоне мушнаха и четвърти гол. Резервата Фернандо Торес центрира отдясно, Манджукич беше непокрит и отбеляза след неспасяемо насочване с глава от около 11 метра - 4:0.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид За първи път в историята си Реал Мадрид загуби три поредни мача на "Калдерон" без да отбележи нито един гол. В същото време Атлетико не беше побеждавал лидер в класирането с четири повече гола от далечната 1950 година, когато жертвата отново беше Реал.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид - 4:0