Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

С малко късмет Борусия (М) си свърши работата в Щутгарт (видео)

Преследващият място в Шампионската лига Борусия (Мьонхенгладбах) спечели трудно с 1:0 гостуването си на Щутгарт в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Патрик Херман реализира единствения гол в 71-ата минута след контраатака на своя тим и отличен пас на Бранимир Хъргота. Попадението падна в момент, в който домакините играеха по-добре. Отборът на Лусиен Фавре имаше изявено превъзходство във владеенето на топката, но не впечатли с кой знае каква острота. В края и късметът обърна гръб на състава на Щутгарт, след като в 90-ата минута Георг Нийдермайер нацели гредата от няколко метра. Преди това - в 29-ата минута, напречният стълб помогна на Ян Зомер и след рикошет в тялото на Мартин Щранцъл. Отделно вратарят опази мрежата си след опасен изстрел на Тимо Вернер.

В първия кръг в началото на сезона нещата се развиха долу-горе по същия начин, но в полза на Щутгарт. Тогава "швабите" водеха с 1:0 до заключителните секунди, когато обаче Кристоф Крамер успя да изравни.

Новото поражение оставя Щутгарт в зоната на изпадащите в компанията на Борусия (Дортмунд), който тази вечер играе с Байер (Леверкузен).