Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

На откачената вечер на “Калдерон” липсваше само още една откачалка

Той бързаше. Мачът щеше да започне след минути, а го занимаваха с глупости и му губеха ценното време. “Да, госпожи и господа полицаи, забравил съм си документите, но бързам, разберете!” Само че имаше един проблем: те не разбираха. Затова той се отказа да продължава да се обяснява. “Е..те си майките!”, извика гръмогласно и тресна вратата, удряйки с нея ръката на полицай. После запали, натисна газта и се изстреля...

Кристиан Ансалди не стигна навреме до “Висенте Калдерон”. Всъщност въобще не стигна. Остана в ареста до 45 минути след полунощ местно време, научавайки развитието на мача от благоволението на хора в участъка. Но кой ли може да го обвини, че опита, след видяното?

Вечерта заплашваше да бъде велика още след като президентът на испанската федерация Анхел Мария Вийяр нарече “тъпак” президента на Професионалната футболна лига Хавиер Тебас. Заплахата се изпълни. И само как!

В четвъртфиналния реванш за Купата на краля между Атлетико Мадрид и Барселона видяхме:

-         поредния свръхзвуков гол на завърналия се блуден син Фернандо Торес;

-         превъплъщението на Марк-Андре тер Щеген в Роналд Куман (и отменен чистия гол на Неймар заради несъществуваща засада);

-         пет гола;

-         10 жълти и два (единият от които донесе пълна почуда на трибуните след появата на отборите за второто полувреме) червени картона;

-         ударен от страничния съдия с флагчето футболист;

-         замерен с бутонка от футболист страничен съдия (без червен картон);

-         тръгващ на бой с всички противници помощник-треньор;

-         непрекъсната гонитба в резултата (до почивката);

-         отсъдена несправедлива дузпа за единия тим за нарушение извън наказателното поле;

-         неотсъдена чиста дузпа за същия тим (и евентуално червен картон за втория вратар на гостите Жорди Алба) и 11 секунди по-късно гол за нокаутиращото 2:3;

-         Неймар, който скача на бой на Раул Гарсия и Торес;

-         жест към Неймар от Хуанфран, напомнящ за 1:7 срещу Германия.

Дали не забравихме нещо друго откачено в тази несравнима поредица от изключителни събития? А, да: Барса предаде топката и заложи на контраатаки (докато имаше числено равенство) и бе стабилна при защитата в статични положения!

Съдията Хил Мансано е едно от обещанията за испанското футболно съдийство. Няма и 31 навършени години. Неминуемо ще свири нови големи сблъсъци и ще се представи, твърде е вероятно, по-добре. Пълната му излагация в тази гореща вечер край Мансанарес обаче заслужава прошка: само спомогна за великия творчески хаос на и около терена.

А всъщност има още един детайл, наличието на който щеше да направи мача напълно идеалното зрелище. Представете си само още в червено-бял екип да играеше Диего Коща!...