Защо изгониха капитана на Атлетико М - потърпевшият обяснява

Капитанът на Атлетико Мадрид Габи Фернандес сподели своята истина за случката в тунела по време на снощния двубой с Барселона (2:3), заради която получи червен картон. Халфът беше изгонен директно, след като влезе в спор с арбитъра Хесус Хил Мансано по пътя към съблекалните на почивката. Според играча на домакините реферът е спестил червен картон на Хавиер Масчерано за ситуацията при дузпата за Атлетико в 28-ата минута, когато аржентинецът фаулира Хуанфран.

"Хесус, това беше дузпа, но трябваше и да го изгониш. Виж го на записа и ще разбереш, че си сгрешил", бяха моите думи, нищо повече, коментира Габи. - Той обаче ми се разкрещя и ми каза, че съм отстранен". От повторенията на положението за наказателния удар обаче се вижда, че то по-скоро е извън полето.

Иначе Габи Фернандес се заяде и с Неймар, който в сряда вкара два от головете за крайния успех на каталунците. "Неймар е известен с това, че отправя разни жестове, когато побеждава", добави играчът на "дюшекчиите".

Мадридчани отпаднаха с общ резултат 2:4.