ЦСКА няма спирка - любопитен куриоз беляза поредния червен успех (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА спечели и третата си контрола в Турция. Този път червените надиграха с 1:0 полския Шльонск (Вроцлав), а единственото попадение за българския тим отбеляза Маркиньос в 34-ата минута.
ЦСКА - Шльонск 1:0
Наставникът на армейците Стойчо Младенов отново заложи на по-експериментален състав, като даде възможност на повече футболисти да докажат, че заслужават мястото си в тима.
Проверката бе белязана и от любопитен куриоз, който развесели зрителите по трибуните. Реферът даде начало на втората част без да забележи, че червените са без вратар. След 30 секунди футболистите на двата отбора информираха съдията, че ЦСКА играе без вратар и проверката бе спряна, за да се появи резервният страж Ясин ел Харуби.

Първото опасно положение в мача бе за поляците. В третата минута Грайчар стреля силно, но покрай лявата греда на Уваренко.
Червените отговориха с опасна атака в 10-ата минута, която завърши с попадение на Николич, но то бе отменено поради засада на Милисавлевич, който преди това подаде към черногореца.

Десет минути по-късно отличен пас на Неманя Милисавлевич намери непокрития Стефан Николич, нападателят овладя топката, но не успя да преодолее стража на Шльонск Равлек. Малко по-късно таранът на червените отново имаше добро положение да се разпише, но стреля в аут.
Така се стигна до 34-ата минута, в която ЦСКА откри резултата. Автор на попадението стана Маркиньос, който след центриране от корнер остана непокрит на задната греда и вкара отблизо с левия крак.

В заключителните секунди на първата част армейците можеха да вкарат и втори гол. Първо Милисавлевич стреля от 22 метра, но полският вратар спаси. Секунди по-късно Маркиньос открадна една топка в центъра на терена, комбинира няколко пъти с Жуан Фелипе. Последва техничен фалцов шут на втория с левия крак, който срещна дясната греда.

Лидерът в "А" група продължи да играе по-добре от своя съперник и в началото на второто полувреме.

В 57-ата минута армейците осъществиха добра атака отдясно, която завърши с центриране по земя на Венци Василев. В опита си да изчисти топката резервата Качмарек за малко не си отбеляза автогол. Само 120 секунди по-късно Галчев изведе Милисавлевич, но в последния момент бранител на поляците парира шута на сърбина. Последва прехвърлящ изстрел на Жуан Фелипе, който излезе в аут.

В 82-ата минута поляците вкараха топката в мрежата на ЦСКА, но попадението бе отменено поради засада. Малко по-рано футболистите на Шльонск поискаха дузпа за игра с ръка на бранител в червено, но реферът остана безмълвен.
Това бяха последните две опасни ситуации в мача и до края на срещата ЦСКА спокойно удържа своята преднина.
ЦСКА - ШЛЬОНСК 1:0

1:0 Маркиньос 34

ЦСКА: Уваренко, Попов, Причиненко, Крачунов, Кукоч, Съндей, Тони Силва, Милисавлевич, Маркиньос, Жуан Фелипе, Николич

през втората част влизат: Ел Харуби, Василев, Супусепа, Галчев, Буш, Бъркляча, Витанов, Фортес, Чапаев

ШЛЬОНСК: 33. Равлек, 23. Зелински, 6. Холота, 12. Карлос де Соуса, 5. Даниелович, 4. Хейтли, 9. Грайчар, 8. Мачай, 10. Пих, 19. Пачиао