Левски не успя да победи молдовци, но си намери нападател (видео)

Отборът на Левски записа второ равенство в подготовката си в Турция, след като пропусна да победи втория в Молдова Милсами, въпреки че игра по-добре и пропусна няколко чисти положения. В началото на мача “сините” пропиляха и дузпа, след като ударът на Мигел Бедоя бе париран от стража на съперника.

Добрата новина от срещата е, че каращият проби централен нападател Осман Джалоу се представи в положителна светлина. Гамбиецът започна срещата и остави отлични впечатления за прекараните 75 минути на терена. Именно той спечели дузпата за столичани, а през втората част негов гол бе отменен поради засада. През първата част той бе използван за върха на атаката, а след почивката бе тестван като дясно крило.

Другото положително за "сините" е завръщането в игра на Владимир Гаджев и Георги Сърмов. Двамата се появиха на терена през второто полувреме, като това бяха първите им минути за 2015 година, след като до този момент лекуваха контузии. Силен мач, както и в предишните двубои на Левски на турска земя, направи халфът Стефан Велев.

Наставникът Стойчо Стоев бе правил три промени за разлика от срещата с азербайджанския Карабах (3:0). Аймен Белаид, Наджиб Амари и Осман Джалоу бяха титуляри вместо Сашо Александров, Антонио Аниете и Валери Домовчийски. Аут за мача бяха контузените Боян Йоргачевич, Веселин Минев, Антонио Аниете, Мики Орачев и Владислав Мисяк.

Първата опасна ситуация в мача бе за молдовците, след като Георгий Андроник бе изпуснат от защитата на българите, но ударът му с глава не затрудни Пламен Илиев. В деветата минута Левски получи правото да изпълни дузпа. Джалоу пое едно дълго подаване от Наджиб Амари, след което майсторски преодоля първо гиганта Ови Мендей, а след това и вратаря Георги Бантиш, но стражът го повали на земята преди да отбележи. Зад топката застана Мигел Бедоя, но ударът му в десния ъгъл на вратата бе спасен.

Малко по-късно Левски отново можеше да открие резултата, след като Луис Педро напредна по лявото крило и върна назад към Стефан Велев, но ударът на халфа мина над вратата. След това холандецът отново проби отляво и този път реши да стреля, но също не бе точен.

В 35-ата минута Джалоу се освободи от защитник в наказателното поле и би с левия крак, но вратарят изби в ъглов удар. От коренра Борислав Стойчев стреля с глава, но топката мина над вратата. Малко по-късно и другият централен защитник на "сините" - Емил Нину се пробва с глава от корнер, но вратарят спаси. След това и Роман Прохазка стреля с глава, но също не успя.

В началото на втората част бе ред на Джалоу също да се пробва с глава, но и той прати топката над вратата. В 60-ата минута гол на нападателя бе отменен. Влезлият като резерва Валери Домовчийски стреля от границата на наказателното поле, вратарят изби, а Джалоу притича и вкара топката в мрежата. Съдията обаче отсъди засада и не зачете попадението. В 82-ата минута Краев се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и след като залъга двама бранители стреля, но вратарят спаси.

Десетина минути по-късно хубава комбинация между Бедоя и Домовчийски изведе последния на чиста позиция на границата на малкото наказателно, но ударът мина покрай гредата. Последната ситуация в мача бе три минути преди края, когато удар на Борислав Цонев мина покрай вратата.

Така в третият си мач на турска земя Левски не успя да победи молдовския тим. В първите си две срещи "сините" надиграха с 3:0 азербайджанския Карабах и завършиха наравно 1:1 с украинския Ворскла. В първата си проверка за зимата играчите на Стойчо Стоев победиха с 8:0 Вихрен. Следващата контрола на Левски в Турция е срещу корейския Поханг Стийлърс на 3 февруари.

ЛЕВСКИ - МИЛСАМИ 0:0

Левски: Пламен Илиев, Роман Прохазка, Борислав Стойчев, Емил Нину (55- Александров), Аймен Белаид, Стефан Велев, Мигел Бедоя (78- Краев), Божидар Краев (55- Домовчийски), Луис Педро (77- Сърмов), Наджиб Амари (55- Гаджев), Осман Джалоу (77- Б. Цонев)

Милсами: 21. Георги Бантиш, 3. Корнел Геци, 6. Ови Мандей Шедрак, 2. Адил Рахаили, 4. Октавиан Абрудан, 9. Александър Антонюк, 14. Карло Белак, 20. Андрей Кожокар, 8. Артур Патраш, 22. Георгий Андроник,  25. Кристиян Буд