Пламен Илиев с цял мач днес

Вратарят на Левски Пламен Илиев отново ще бъде титуляр в контролата срещу молдовския Милсами днес. Стражът започна от първата минута и контролата с азербайджанския Карабах, спечелена от "сините" с 3:0. Тогава още в третата минута той хвана дузпа. Нещо, което стори и неговият съотборник Боян Йоргачевич през второто полувреме с шампионите на Азербайджан.

Сърбинът получи болки в адукторите преди два дни и треньорско ръководството реши да не рискува със здравето му. Принципно треньорът на вратарите в Левски Валентин Захариев от тази контрола е взел решение да дава шанс за изява на двамата конкуренти по цял мач, като пазят по пълни 90 минути, а не както досега по едно полувреме.

Така днес Илиев ще пази пълни 90 минути, а юношата Николай Кръстев ще бъде негова резерва. 23-годишният вратар има 117 мача за Левски, но миналата есен бе далеч от най-добрите си дни и разочарова ръководството. Въпреки това след идването на Йоргачевич в тренировките се вижда, че е твърдо решен да възвърне формата си и да си заслужи титулярното място под рамката на синята врата.