Първата изненада за деня - Суонзи е аут от ФА Къп след два червени картона и три допуснати гола (видео)

Суонзи е първият тим от Премиър лийг, който отпадна в четвъртия кръг на Купата на Англия, след като загуби с 1:2 гостуването си на втородивизионния Блекбърн. "Лебедите" нямаха никакъв късмет, тъй като 85 минути трябваше да играят в числено намален състав. В добавеното време гостите дори останаха с девет човека, след като и Гилфи Сигурдсон бе изгонен. Въпреки лошото начало Суонзи съумя да поведе именно чрез Сигурдсон (21'), но веднага допусна изравняване след гол на Крис Тейлър (23'). Руди Жестед (78') изведе отново Блекбърн напред в 78-ата минута, а Крейг Конуей довърши "лебедите" в самия край с трети гол.

Още в шестата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Кайл Бартли фаулира Джош Кинг и получи директен червен картон. Въпреки това "лебедите" излязоха напред в резултата след страхотен удар на Гилфи Сигурдсон от границата на наказателното поле. Още в следващата минута - 23-ра, Крис Тейлър изравни. Маркус Олсон центрира, Том Кеърни свали към Тейлър, който засече от въздуха за 1:1.

Руди Жестед донесе победата на Блекбърн в 78-ата минута. Олсон центрира от корнер, а французинът първо свали топката с глава и после сам я прати във вратата на Фабиански. В последната минута Конуей сложи точка на спора, след като стреля от 20-ина метра, Фабиански се намеси лошо и пусна топката зад себе си за крайното 3:1.

В добавеното време гостите останаха с девет човека, след като Гилфи Сигурдсон също получи директен червен картон.

Заемащият десето място във временното класиране на Чемпиъншип отбор на Блекбърн продължава напред в петия кръг на ФА Къп.

Блекбърн - Суонзи 3:1

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!