Кристъл Палас разстрои Бърнли с нов обрат от 0:2 (видео)

Възраждането на Кристъл Палас при новия мениджър Алън Пардю продължи с втора поредна победа и то каква?! Лондончани надвиха Бърнли с 3:2 като гости, след като до 16-ата минута изоставаха с 0:2. Успехът ги отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите, докато днешните домакини са само точно над опасната зона. Мачът беше дебют за новия нападател на Палас Яя Саного, който беше взет под наем от Арсенал. Французинът започна като титуляр и остана на терена до 80-ата минута, но като цяло не се представи добре и дори получи жълт картон. Новаците в елита пък допускат втори пореден обрат от 0:2 само в рамките на няколко дни, след като в сряда дръпнаха с два чисти гола на Тотнъм в среща от ФА Къп, но отстъпиха с 2:4.

Днес мениджърът на домакините Шон Дайк заложи в осми пореден мач от първенството на един и същ стартов състав и в поне в началото това изглеждаше успешен ход, защото след около четвърт час игра тимът водеше с 2:0. В 12-ата минута левият бек Бен Мий се възползва от грешка на вратаря Хулиан Сперони и заби първия гол. След още 4 минути Дани Ингс удвои аванса на Бърнли. При атаката за второто попадение обаче единият от страничните съдии не видя, че топката беше напуснала терена и това доведе до протести от страна на гостите.

Кристъл Палас започна обрата в 28-ата минута, когато Уилфред Заха свърши "черната работа", успявайки да центрира в наказателното поле, където в крайна сметка Дуайт Гейл се беше позиционирал точно и намали на 1:2.

Точно преди почивката Саного пропусна да изравни след изстрел с глава. Три минути след антракта обаче Джейсън Пънчиън не сгреши и резултатът беше изравнен.

И двата тима веднага показаха, че равенството не ги устройва и се хвърлиха да търсят победния изстрел. След няколко разменени положения пред двете врати, при едно от които играч на Бърнли изчисти от голлинията, се стигна до 86-ата минута, когато влезлият на мястото на Саного Глен Мъри удари греда. Гостите обаче нямаха много време, в което да съжаляват, тъй като в следващата атака шансът беше на тяхна страна и Гейл реализира втория си гол, оказал се победен - 3:2 за Палас. Успехът е първи за лондончани в последните им 9 гостувания.

След седмица Кристъл Палас гостува на Саутхамптън в мач за Купата на Англия, докато Бърнли няма среща, тъй като вече отпадна от престижната надпревара.