Ефектът "Пардю" окрили Кристъл Палас за обрат срещу Тотнъм (видео)

Кристъл Палас стигна до обрат и победа с 2:1 над Тотнъм на "Селхърст Парк" в първия шампионатен двубой на Алън Пардю начело на "орлите". Хари Кейн изведе "шпорите" напред в 49-ата минута, но Дуайт Гейл (69') изравни от дузпа, която бе бурно оспорвана от гостите. Джейсън Пънчиън направи обрата пълен десет минути преди края. Това сложи край на серията от шест поредни мача без загуба в Премиър лийг за Тотнъм. Кристъл Палас пък се оказва доста труден съперник за "шпорите", след като от двата мача между тези отбори "орлите" спечелиха четири точки.

Бари Банън, Глен Мъри и Дауйт Гейл започнаха за домакините, които бяха без Яник Боласие, който е ангажиран с подготовката за Купата на Африка. Муса Дембеле и Бенжамин Стамбули стартираха като титуляри за Тотнъм

Двата отбора пропуснаха по една чудесна възможност за гол през първата част. Първо, в 22-ата минута, Кристиан Ериксен се озова в чиста позиция, но от границата на малкото наказателно поле не успя да намери рамката на вратата, стреляйки встрани. Десетина минути преди края на първата част Глен Мъри бе изведен очи в очи с Юго Лорис. Стражът успя да реагира и да докосне топката, спасявайки отбора си от сигурен гол.

В 49-ата минута Тотнъм нанесе удар. Насер Шадли изведе Кейн на границата на наказателното поле, а нападателят провря топката между краката на Кели и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Сперони. Това бе 18-и гол за него от началото на сезона и шесто попадение в последните шест мача на "шпорите". Много скоро след това Гейл можеше да изравни, но отблизо стреля в ръцете на Лорис.

В 68-ата минута Антъни Тейлър отсъди дискусионна дузпа в полза на домакините за влизане на Стамбули в краката на Ледли. Контакт имаше, но той определено бе потърсен от потърпевшия. Дуайт Гейл бе безкомпромисен от бялата точка - 1:1. В 77-ата минута играчите на Кристъл Палас поискаха втора дузпа заради игра с ръка на Уокър, но повторенията показаха, че инцидентът така или иначе бе извън наказателното поле. Десет минути преди края Кристъл Палас стигна до пълен обрат. Заха проби добре по левия фланг, топката стигна до Пънчиън, който стреля по земя в далечния ъгъл.

В 86-ата минута и "шпорите" претендираха за дузпа след падане на Хари Кейн при единоборство с Ледли. Антъни Тейлър подмина ситуацията.

Кристъл Палас вече е на 15-о място с актив от 20 точки. Тотнъм е пети с 34.