Тотнъм показа характер след кошмарен старт (видео)

Отборът на Тотнъм се класира за 4-ия кръг на ФА Къп след зрелищен обрат в преиграването срещу Бърнли. В 8-ата минута "шпорите" вече губеха с 0:2 на своя "Уайт Харт Лейн", но до почивката успяха да изравнят, а през второто полувреме отбелязаха нови два гола и спечелиха с 4:2. В следващия кръг съперник на тима на Маурисио Почетино ще е Лестър.

Гостите започнаха изненадващо силно и в 3-ата минута Марвин Сордел откри резултата, а малко по-късно рикоширал удар от фаул на Рос Уолас заблуди стража на Тотнъм Мишел Ворм и топката за втори път влезе в неговата врата.

Макар и шокирани, домакините реагираха мигновено. В 10-ата минута нароченият за гонене Паулиньо върна един гол, а пропуски на Юнес Кабул и Роберто Солдадо попречиха на "шпорите" да изравнят до средата на полувремето. Това все пак стана в 45-ата минута, когато Етиен Капу засече центриране на Бен Дейвис за 2:2.

Тотнъм продължи да притиска съперника след почивката и бързо реши нещата в своя полза. В 49-ата минута Влад Кирикеш се разписа с глава след корнер, изпълнен от Паулиньо, а в 52-ата Солдадо подаде на Дани Роуз и той вкара четвърти гол за тима от Северен Лондон.

ТОТНЪМ - БЪРНЛИ 4:2 (2:2)
0:1 Сордел (3)