Вавринка отново на финал в Ченай

Защитаващият титлата си Стан Вавринка (Швейцария) се класира за финала на международния турнир по тенис на твърди кортове в Ченай (Индия) с награден фонд 403 495 долара. Вавринка, номер 1 в схемата, победи четвъртия поставен Давид Гофен (Белгия) със 7:5, 6:3 за 90 минути. Швейцарецът направи решаващ пробив в 12-ия гейм на първата част, а във втория сет поведе с 2:0 и до края нямаше проблеми.

На финала Вавринка ще играе срещу квалификанта Алиаж Бедене от Словения. Бедене отстрани финалиста в турнира през 2013 година Роберто Баутиста Агут (Испания), трети поставен, с 3:6, 6:3, 7:6(8) за 2:43 часа. Словенецът наниза 15 аса в мача, а Агут пропусна четири мачбола.

Вавринка ще търси осма титла в кариерата си. Той има победа и загуба срещу Бедене, когото отстрани миналата година на четвъртфиналите в Ченай.