Вавринка се бетонира на трона в Ченай

Водачът в схемата Стан Вавринка (Швейцария) защити титлата си на турнира по тенис в индийския град Ченай с награден фонд 458 400 долара. Четвъртият в световната ранглиста Вавринка победи на финала квалификнта Алиаж Бедене (Словения) с 6:3, 6:4 и заслужи за трети път трофея след 2011 и 2014 година.

29-годишният швейцарец не даде нито една възможност на пробив на съперника си и стигна до успеха след 70 минути игра. Така Вавринка взе осма титла в кариерата си и направи отлична генерална репетиция преди започващото на 19 януари Открито първенство на Австралия в Мелбърн, където той също ще трябва да защитава трофея.

25-годишният Бедене, 156-и в класацията на АТP, се опита да се противопостави на швейцареца в първия си финал, но допусна по един пробив в двата сета, което се оказа решаващо.

Снимка: nzz.ch