ПСЖ громи за Купата на Франция, Ибра бележи (видео)

Шампионът Пари Сен Жермен се класира за омиснафиналите в турнира за Купата на Франция. Тимът на Лоран Блан не остави никакви шансове на Монпелие и спечели с 3:0 гостуването си на "Стад де ла Мусон". В следващия кръг парижани ще се изправят срещу Бордо.

За ПСЖ не играха Есекиел Лавеци и Единсон Кавани, които се прибраха по-късно след празниците и бяха временно отстранени от отбора. До почивката голове не паднаха, а най-доброто положение пропусна Давид Луиш. Бразилецът стреля с глава от няколко метра, но Жонатан Лигали успя да избие.

В 63-ата минута Златан Ибрахимович комбинира с Клемен Шантом и той откри резултата. Лукас Бариос можеше да изравни, но изстрелът му беше блокиран. В 79-ата минута Ибрахимович засече с глава центриране на Хавиер Пасторе за 0:2, а точка на спора сложи Лукас Моура в последните секунди.

МОНПЕЛИЕ - ПСЖ 0:3
0:1 Шантом (63)
0:2 Ибрахимович (79)
0:3 Моура (90)