Четвъртодивизионен тим изхвърли Марсилия от Купата на Франция

Отборът на Гренобъл, който се намира в четвъртото ниво на френския футбол, сътвори суперсензация срещу лидера в Лига 1 Олимпик (Марсилия) в срещата между двата тима за Купата на Франция. Двубоят от 1/32-финалите бе спечелен от домакините след драматично 3:3 след продължения и 5:4 след изпълнение на дузпи.

Марсилци на два пъти повеждаха в мача, но и двата пъти допускаха изравняване. Андре-Пиер Жиняк откри резултата в 6-ата минута, но в 10-ата Насрала изравни. Отново Жиняк изведе гостите напред в 33-ата минута, но Хачи в 48-ата направи резултата 2:2, като той остана такъв до края на редовните 90 минути.

Така се наложи да се изиграят продължения, за да се определи победителя. В тях гостите стигнаха до трети гол дело на Андре Аю в 98-ата минута, но играчите на Гренобъл отново не се предадоха и в добавеното време направиха драмата пълна, като вкараха за 3:3 чрез Бенгриба и докараха нещата до дузпи.

При 11-метровите удари домакините показаха железни нерви и с 5:4 точни удара отстраниха далеч по-именития си съперник и продължавт напред в турнира.