Монако бие за Купата на Франция без Бербатов

Отборът на Монако се класира за третия кръг на турнира за Купата на Франция. Монегаските, които бяха без възстановяващия се от травма български нападател Димитър Бербатов в състава си, надвиха с 2:0 като гости втородивизионния Ним в среща от втория кръг. Бернардо Силва изведе Монако напред в резултата в 33-ата минута, а в петата минута на добавеното време Валер Жермен направи победата на гостите по-убедителна.

Място в третия кръг си осигуриха още носителят на трофея Гинган, Лион и Бордо. Гингам надигра с 3:0 като гост Динан, Лион пречупи с 3:2 домакина си Ланс, а Бордо елиминира с 2:1 на свой терен Тулуза.