Какво шоу за старт на годината! Луд екшън с осем гола заплете здраво възела на върха (видео)

В истинско украшение се превърна последният мач от първия кръг за 2015 година в английската Висша лига. Лидерът Челси бе свален от едноличното си владение на върха на класирането, след като допусна цели пет гола във вратата си и поражение с 3:5 при визитата си на Тотнъм на "Уайт Харт Лейн", за да раздели вече първата позиция с шампиона Манчестър Сити с абсолютно еднакви показатели на двата тима. Срещата в Северен Лондон бе невероятен екшън, в който най-голямата звезда бе Хари Кейн. Младият нападател на Тотнъм отбеляза два гола, асистира за още един и бе съборен за дузпа, за да участва в почти всички опасни положения пред Тибо Куртоа в срещата. Гостите поведоха в резултата, но срив в последните 15 минути от първото полувреме ги видя да се оттеглят с пасив от 1:3 на полувремето. Второто полувреме предложи също толкова драматизъм и голови ситуации, за да се стигне до крайното 5:3 в полза на Тотнъм.

Таранът на Челси Диего Коща даде аванс на своя тим още в първите минути на срещата. Испанският национал се разписа от непосредствена близост, засичайки пас на Оскар след самостоятелен рейд на Еден Азар в наказателното поле на "шпорите". Белгийското крило на Челси бе на път сам да открие резултата, след като ударът му срещна страничната греда зад Юго Лорис. Топката обаче попадна в Оскар, който комбинира с Диего Коща и така гостите откриха резултата. Преди това Тотнъм бе по-активният отбор на терена, но не успя да материализира превъзходството си.

Юношата на Тотнъм Хари Кейн обаче възстанови равенството след половин час игра. Нападателят си освободи място за удар, показвайки добра техника и от над 20 метра матира Тибо Куртоа с прецизен удар до гредата за 1:1.

До края на първата част домакините успяха да осъществят дори пълен обрат, след като Насер Шадли се откъсна зад защитата на Челси и прати топката в страничната греда зад Тибо Куртоа, а притичалият в наказателното поле Дани Роуз я добави в мрежата въпреки отчаяните опити на Гари Кейхил да го спре.

Краят на първата част се оказа печален за Челси, след като в добавеното време на първото полувреме домакините получиха правото да изпълнят и дузпа. Отново Хари Кейн се оказа най-съобразителен в наказателното поле и принуди Гари Кейхил да го фаулира, а от бялата точка Андрош Таунзенд не пропусна и направи резултата 3:1 в полза на "шпорите".

И през второто полувреме домакините продължиха своята наказателна акция, като вдъхновеният Хари Кейн отново бе в центъра на събитията. В 52-ата минута той се освободи технично от Неманя Матич и с диагонален удар матира Тибо Куртоа за четвърти път.

След час игра Челси успя да намали своето изоставане. Федерико Фасио сгреши при изнасянето на топката от собствената си половина и я подари на Еден Азар, който светкавично комбинира със Сеск Фабрегас и се озова сам в наказателното поле, след което не сгреши от 15-ина метра за 4:2.

До края на мача обаче имаше време за още забавления за феновете по трибуните и пред телевизионните екрани. Хари Кейн асистира към Насер Шадли и белгиецът с диагонален удар, отклонил се и в крака на съперников бранител, отбеляза пети гол във вратата на Куртоа.

Джон Тери пък отново намали изоставането на "сините", след като остана на празна врата при неточен удар на Бранислав Иванович и от непосредствена близост прониза вратата на "шпорите".

Победата е четвърта в последните пет мача за Тотнъм, с което отборът се доближи само на две точки от четвъртото и на три точки от третото място. Челси пък допусна едва втората си загуба през този сезон и инкасира 5 от общо 19 попадения във вратата си от началото на шампионата в рамките на един двубой, за да раздели първата си позиция с Ман Сити с равни показатели във всяко отношение.