Симеон Славчев дебютира за Спортинг

Българският национал Симеон Славчев най-после дебютира за Спортинг (Лисабон) в официален мач. Бившият футболист на Литекс беше привлечен преди началото на сезона, но до момента така и не получаваше шанс за изява от старши треньора Марко Силва. Днес обаче Славчев игра в двубоя от турнира за Купата на лигата срещу Витория Гимараеш, спечелен от Спортинг с 2:0. Българинът беше титуляр и остана на терена до 60-ата минута, когато отстъпи мястото си на Уалисон Тейшейра.

Наставникът на лисабонските "лъвове" заложи изцяло на състав от футболисти, които по-рядко играят в първенството и евротурнирите. Славчев действаше беше един от тримата хафлове, заедно с Ориол Росел и Райън Гаулд.

Гостите поведоха рано с гол на Хелдон още в 5-ата минута. Домакините заиграха по-силно след почивката, но в последните секунди резервата Осман Драме затвърди успеха на Спортинг.

С успеха отборът на Симеон Славчев поведе в група "С" с 3 точки. Белененсес и Боавища имат по 1 точка, а Витория Сетубал и Витория Гимараеш са с нулев актив.

ВИТОРИЯ ГИМАРАЕШ - СПОРТИНГ 0:2
0:1 Хелдон (5)
0:2 Драме (90)