Спортинг взе важна победа над Марибор (видео)

Отборът на Спортинг (Лисабон) записа важна победа с 3:1 над Марибор в домакинството си от група "G" на Шампионската лига. Този успех изкачи португалския тим до второто място във временното класиране и сега той държи съдбата си в свои ръце в последния мач срещу Челси в Лондон и има реален шанс за продължаване на осминафинал в турнира. "Лъвовете" стигнаха до успеха с попадения на Мане в 10-ата, Нани в 35-ата и Слимани в 65-ата минута. Автогол на Джеферсон в 42-ата минута бе записан на сметката на гостите. Симеон Славчев пък отново не бе в групата за мача.

Спортинг видимо бе отборът, който диктува събитията на терена на "Жозе Алваладе" и в 10-ата минута Джеферсон напредна от ляво и пусна прострелно центриране за Мане, който от близо насочи топката във вратата за 1:0. След това в 15-ата минута почти по подобен начин Нани нахлу по левия фланг и опита да намери Силва, но в последния момент защитник успя да изчисти преди португалецът да насочи кълбото в мрежата.

В 24-ата минута Спортинг имаше нова страхотна възможност след като вратарят Ханданович се намеси лошо при едно центриране и подари топката на Мане, който обаче от добра позиция нацели напречната греда. Все пак "лисабонските лъвове" материализираха превъзходството си с втори гол в 35-ата минута, когато Нани получи в наказателното поле, първият му удар бе блокиран, но кълбото се върна в краката му и след серия от финтове той бе точен за 2:0.

Малко изненадващо с оглед развоя на мача обаче, в 42-ата минута Марибор успя да върне един гол. Тогава Меяц напредна по лявото крило и центрира към точката на дузпата, където Джеферсон си заби ефектен автогол за 2:1.

Второто полувреме на мача започна с 50 минути закъснение заради проблем с осветлението на стадиона. Независимо от голямото забавяне, реферът Крейг Томпсън прецени, че срещата трябва да се доиграе тази вечер и двата тима подновиха играта в 23:35 часа.

През втората част Спортинг продължи да бъде отборът, който повече търси победата и логично стигна и до трети гол в 65-ата минута, когато центриране на Жоао Марио бе свалено с глава от Нани за Слимани, който нямаше как от близо да сгреши за 3:1.

Така Спортинг събра актив от 7 точки и вече е на 2-ата позиция в класирането в групата с 2 точки повече от третия Шалке 04. Марибор пък остава на дъното с 3 точки в актива си, като ще се бори за третото място и шанс да играе в Лига Европа.