Спортинг с първа загуба в Португалия (видео)

Вицешампионът на Португалия Спортинг (Лисабон) допусна първа загуба в Примейра лига от началото на сезона. В среща от 9-ия кръг на първенството "лъвовете" бяха разгромени с 0:3 при гостуването си на Витория (Гимараеш). Българският национал Симеон Славчев, който през седмицата изрази желание да се пребори за мястото си в столичния гранд, отново не попадна в групата за мача.

Срещата се разви много зле за гостите. Още в 16-ата минута Бакари Саре даде аванс на Витория, а малко преди почивката Жоао Афонсо вкара втори гол във вратата на Руи Патрисио. Убедитлената победа на домакините оформи Андре Андре от дузпа в 81-ата минута.

В класирането Спортинг е на 4-о място с 16 точки, но и с мач повече от някои от отборите след него.

ВИТОРИЯ (ГИМАРАЕШ) - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 3:0