Славчев титуляр при победа на Спортинг

Българският национал Симеон Славчев изигра втория си официален мач за Спортинг (Лисабон). Родният халф беше титуляр при победата над Боависта с 1:0 във втория кръг от груповата фаза на турнира за Купата на Лигата в Португалия. Славчев беше сменен в 62-ата минута от Уалисон. Малко преди това халфът на "лъвовете" Ориол Росел получи червен картон и треньорът Марко Силва се принуди да направи промени в състава си.

Спортинг отново игра с футболисти, които по-рядко се появяват в първенството. Дори след като останаха в намален състав, домакините не спряха да атакуват и стигнаха до победата в 75-ата минута с попадение на японеца Танака от дузпа.

Това беше втори успех за "зелено-белите" в групата и те са лидери с пълен актив от 6 точки. В първия кръг Спортинг победи с 2:0 като гост Витория (Гимараеш), като тогава Славчев направи официалния си дебют за португалския гранд.

СПОРТИНГ - БОАВИСТА 1:0 (0:0)
1:0 Танака (75)