Късна драма, гол в 90-ата минута и нов успех на Съндърланд в дербито с Нюкасъл (видео)

Съндърланд постигна четвърти пореден успех в дербито на Североизтока, след като победи Нюкасъл с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". През по-голямата част от игровото време "черните котки" търсеха по-настойчиво победата, но тя дойде чак в последната минута, когато Адам Джонсън реализира единственото попадение в 153-ото издание на дербито.

Третият вратар на "свраките" Джак Алнуик успя да се възстанови навреме от контузия в рамото и започна като титуляр, а Дарил Янмаат се завърна след наказание. Айосе Перес бе на върха на атаката на Нюкасъл, докато Папис Демба Сисе остана на скамейката за началото. Стивън Флетчър водеше нападението на Съндърланд.

Очаквано острите физически сблъсъци белязаха началото на това дерби. В 23-ата минута гостите създадоха и първата голова възможност. Адам Джонсън центрира от пряк свободен удар, Алнуик увисна и остави топката да стигне до Конър Уикъм на далечната греда, но последният не успя да отбележели с глава от непосредствена близост. Няколко минути след това Стивън Флетчър засече от въздуха центриране на Ларсон, но топката срещна напречната греда.

В 38-ата минута "черните котки" стигнаха до трета добра възможност, след като Уикъм отново бе изпуснат и засече с глава центриране на Коатес, но Алнуик спаси.

Пет минути след подновяването на играта напрежението отново бе пред вратата на домакините. Първо, Уикъм получи в наказателното поле, избяга встрани от вратата, но след това центрира към далечната греда, където самопожертвувателната игра на Стивън Тейлър попречи на Флетчър да засече. При своето действие бранителят удари главата си в гредата и получи аркада на скулата. Тейлър се прибра за няколко минути в съблекалнята, където раната му бе обработена, а след това се върна на терена. Междувременно Жорди Гомес пропусна поредната страхотна възможност за Съндърланд, стреляйки много неточно от чиста позиция.

В 63-ата минута най-сетне и домакините създадоха нещо интересно в предни позиции. Перес стреля много добре от границата на наказателното поле, но Костел Пантилимон успя да избие. Няколко минути след това стражът на Съндърланд хвана и удар на Армстронг.

1/4 час преди края и Адам Джонсън не бе точен, след като се озова в доста добра позиция.

В последната минута Съндърланд стигна заслужено до победата след страхотна атака. Адам Джонсън пое топката пред своето наказателното поле, направи продължителен рейд по цялата дължина на терена, като на два пъти той бе фаулиран, но остана на краката си, продължавайки да владее. В точния момент Джонсън подаде към Ларсон, който центрира към Бъкли, а последният върна отново към бившия играч на Манчестър Сити. Джонсън този път не сгреши, реализирайки с плътен удар до близката греда. Минута след това Ларсон пропусна да вкара втори гол.

Нюкасъл е на 9-о място с 23 точки, докато Съндърланд е 14-и с 19.