Виляреал, Реал Сосиедад и Гранада също ще играят на 1/8-финал (видео)

Отборите на Виляреал, Реал Сосиедад и Гранада станаха поредните сгурни участници във фазата на осминафиналите в турнира за Купата на Испания. В късните мачове тази вечер те успяха да си гарантират продължаване напред в турнира.

Виляреал победи в реванша Кадис с 3:0 с попадения на Ману Тригерос в 55-ата минута от дузпа и Жерард Морено в 79-ата и 88-ата минута и с общ резултат от 5:1 от двата мача "жълтата подводница" се класира убедително в следващата фаза.

Реал Сосиедад също победи с 2:0 Овиедо с две попадения на Алфред Финбогасон в 28-ата и 62-ата минута и след нулево реми в първия мач също продължава сред най-добрите 16 в турнира.

Гранада пък се добра до равенство 1:1 в гостуването си на Кордоба, но успехът с 1:0 в първия мач гарантира на тима класиране напред. Андоне даде преднина на домакините в 5-ата минута, но Диего Майнс вкара решителния гол за гостите в 59-ата минута. Гранада завърши мача с 10 човека след червен картон на Хави Маркес в 68-ата минута, но и това не попречи на тима да удържи хикса.