Селта избегна продълженията в 92-ата минута

Отборът на Селта ще играе на 1/8-финалите за Купата на краля след трудна победа с 3:1 над Лас Палмас в срещата реванш. Първият мач на Канарските острови приключи при 2:1 за "жълтите". Тази вечер гол в 92-ата минута на Фабиан Ореяна класира "небесносините", когато мачът вървеше упорито към продължения. Като цяло срещата беше много атрактивна и предложи множество интересни моменти пред двете врати.

Хоакин Ларивей откри резултата в 19-ата минута след хубаво центриране на Алекс Лопес отляво. Наставникът на галиския тим Едуардо Берисо беше изгонен в 33-ата минута за бурна реакция. Треньорът на островитяните Пако Ерера пък имаше по-специални усещания заради миналото си на "Балаидос".

В 50-ата Нолито намери прекрасно Сантиаго Мина, който загърби Анхел и сам срещу вратаря не пропусна - 2:0. Три минути по-късно гостите от Гран Канария изградиха хубава контра, завършена от Наузет Алеман. Двайсет минути преди края централният защитник на гостите Айтами беше изгонен и елитният тим натисна. Късметът на състава от Виго се усмихна в 92-ата минута, когато Фабиан Ореяна отбеляза красив гол.

В следващия кръг Селта ще срещне победителя от двубоя Атлетик Билбао - Алкояно.

СЕЛТА - ЛАС ПАЛМАС - 3:1
1:0 - Ларивей (19)
2:0 - Сантиаго Мина (50)
2:1 - Наузет (53)
3:1 - Ореяна (90+2)

Снимка: "Марка"