Резервите на Барса вкараха 8 (видео+галерия)

Отборът на Барселона смаза с 8:1 третодивизионния Уеска в мач реванш от 1/16-финалите за Купата на краля, игран пред полупразния "Камп Ноу" (44 884 зрители), и се класира за следващия кръг с общ резултат 12:1. Педро Родригес вкара три попадения (21, 26 и 44). Сержи Роберто (29), Андрес Иниеста (40), Адриано Корея (67), Адама Траоре (78) и Сандро Рамирес (84) се включиха във фиестата. В 86-ата Гаспар вкара почетен гол за Уеска.

Мартин Монтоя най-сетне получи шанс за игра този сезон. Третият вратар Жорди Масип направи официален дебют. Тройката в нападение беше Педро Родригес, Рафиня Алкантара и Мунир Ел Хадади.

Гостите от арагонския град започнаха смело и създадоха две положения в началото на срещата. В седмата минута Еснайдер дори нацели греда след удар с глава при центриране отдясно. В 15-ата вратарят Дани Хименес спаси опит на Педро с глава. И в 20-ата минута стражът беше герой с проява пред погледа на Марк Бартра.

Барселона громи с 8:1 В следващата атака резултатът беше открит. Рафиня пусна дълга топка към Мунир, който центрира към непокрития Педро - 1:0, a "седмицата" завърши с акробатичен плонж. В 26-ата канарското крило отново вдигна първи ръце след гол. Той овладя технично в наказателното поле, доближи се и копна над вратаря.

В 29-ата низвергнатият от Луис Енрике Мартин Монтоя центрира отдясно и Сержи Роберто насочи незабавно в обратния ъгъл - 3:0. В 40-ата капитанът днес Андрес Иниеста отбеляза четвъртия гол. "Осмицата" получи подаване от Роберто, осъществи добър контрол и сам срещу вратаря излезе победител. В 44-ата Педрито оформи своя хеттрик след зрелищен изстрел от 15 метра в далечния горен ъгъл - 5:0.

Барселона громи с 8:1 През второто полувреме каталунците намалиха темпото. В 51-ата Хименес отрази изстрел на Сандро Рамирес. В 67-ата левият бек на Барса днес Адриано Корея мушна шести гол. Сержи Сампер изведе бразилеца сам срещу вратаря и Адриано отбеляза. В 78-ата младият талант Адама Траоре направи забележителен пробив, премина трима съперника, а след това преодоля и вратаря - 7:0.

В 83-ата Сандро Рамирес беше изведен сам в наказателното поле и с мощен изстрел при тупкаща топка не остави шанс на стража на Уеска. В 86-ата Барселона направи сякаш най-логичното - допусна гол при корнер без значение от съперника. Гаспар беше оставен да стреля на първа греда в малкото наказателното поле и опъна мрежата на Масип.

Барселона громи с 8:1 Следващият съперник на Барса ще е победителят от дуела Елче - Валядолид. На 1/4-финал обаче ги чака един измежду Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.