Уест Хам пак кръжи около топ 4 след втори пореден успех (видео)

Лондонският Уест Хам Юнайтед продължава да се намира в непосредствена близост до местата, осигуряващи право на участие в Шампионската лига, след като обърна Уест Бромич Албиън и по този начин постигна втора поредна победа - 2:1 на "Дъ Хоутърнс". Поражението е четвърто поред за У.Б.А., като отборът на Алън Ървайн опасно се доближи до зоната на изпадащите от Висшата лига отбори. Домакините прекъснаха серията си от над 300 минути без гол в английския елит, но това не бе достатъчно за успеха. Централният бранител на гостите Джеймс Томкинс вкара първи гол след близо две години, с което донесе пълния обрат за "чуковете", след като Кевин Нолан бе изравнил резултата.

Домакините поведоха след само десет минути игра, след като Крейг Доусън засече центриране на Греъм Доранс от пряк свободен удар. Още преди почивката обаче гостите осъществиха пълен обрат.

Кевин Нолан изравни в 35-ата минута, след като Бен Фостър с мъка бе отразил ефектна задна ножица на Андрю Каръл, но нямаше шансове за реакция срещу връхлитащия Нолан. В добавеното време на първата част пък Джеймс Томкинс вкара с глава второ попадение във вратата на "дроздовете". Бранителят отбеляза едно от редките си попадения след центриране на Стюарт Даунинг от корнер.

След почивката гостите уверено задържаха своя аванс, докато головата немощ на Уест Бромич за пореден път се прояви и това ще допълни напрежението върху техния наставник Алън Ървайн.