Почти всичко най-лошо застигна Дортмунд (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) загуби преднина от два гола и завърши 2:2 като гост на Падерборн в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. Пиер-Емерик Обамеянг (12) и Марко Ройс (45) дадоха солиден аванс на "жълто-черните". След почивката домакините вкараха две попадения въпреки редките си атаки. Лукас Руп (60) и Махир Саглик (81) поделиха точките. По-лошото за Дортмунд обаче е поредната контузия на Ройс, който напусна играта в средата на второто полувреме след сериозни болки в десния глезен. От клуба обявиха, че в неделя ще има подробности за състоянието му.

Първата голова възможност дойде във втората минута, пропусната от Ройс. В 12-ата минута Ерик Дурм центрира отляво и Пиер-Емерик Обамеянг беше оставен в малкото наказателно поле и засече с крак - 0:1. В 19-ата Сюлейман Коч беше изведен прекрасно в наказателното поле, но стреля в тялото на Роман Вайденфелер.

В 25-ата Ройс пусна хубаво подаване към Обамеянг, който сам срещу вратаря стреля по диагонала в аут. В 39-ата Илкай Гюндоган отправи много хубав шут от 20 метра, но топката попадна в тялото на Кристиан Щроодик. В 45-ата минута Обамеянг овладя, обърна се и майсторски изведе Ройс, който технично пусна покрай вратаря - 0:2 с третия си гол в първенството.

Вестфалският тим започна по-силно и втората част. Секунди след началото Ройс получи подаване в наказателното поле, но стражът затвори добре вратата си. В 60-ата домакините неочаквано върнаха едно попадение. Лукас Руп проби през центъра, финтира лесно Матиас Гинтер и насочи топката долу в десния ъгъл на Роман Вайденфелер.

В 64-ата минута Юрген Клоп изтръпна, след като видя как Марвин Бакалорц влезе в опорния крак на Марко Ройс. Германският национал получи много неприятен удар в десния глезен и напусна контузен. Проблемите за дортмундци станаха още повече с изравнителния гол на Махир Саглик в 81-ата минута. Саглик се разписа с глава след центриране на Коч от корнер - 2:2 и изпуснат аванс от два гола.

Така след записаната победа над Борусия (Мьонхенгладбах) "жълто-черните" отново се върнаха към неубедителните си изяви по германските терени. Дортмундци са на 14-а позиция с 11 точки.

Снимки: Getty Images/Guliver