Уест Хам обърна Саутхамптън за първа победа от октомври насам (видео)

Отборът на Уест Хам Юнайтед демонстрира голям дух и борбеност, за да обърне намиращия се в добра форма Саутхамптън и да стигне до успех с 2:1 на "Болейн Граунд", който е първи за отбора на Славен Билич във Висшата лига от 24 октомври насам. "Чуковете" изиграха много слабо първо полувреме и изоставаха в резултата, след като удар на Душан Тадич се отклони в крака на Карл Дженкинсън и изненада Адриан дел Кастийо. На почивката обаче Билич направи две промени в състава си и очевидно е имал сериозен разговор с футболистите си, тъй като през втората част домакините показаха съвсем различно лице.

Микейл Антонио изравни с куриозен гол в 69-ата минута, след като изчистване на бранител на "светците" го уцели и прехвърли Маартен Стекеленбург. Десет минути преди края на мача и десет след изравнителното попадение Уест Хам осъществи пълния обрат в мача. Отново Антонио бе замесен в положението, макар в прегръдките на своите съотборници да попадна резервата Андрю Каръл. Привлеченият от Нотингам през лятото тъмнокож бързак тресна гредата зад Стекеленбург след изстрел с глава, но това позволи на Каръл от два-три метра да опъне мрежата за крайното 2:1.

С трите точки Уест Хам се изкачи до седмата позиция в класирането на Висшата лига с 29 точки. Саутхамптън пък не успя да се възползва от инерцията, набрана след гръмката победа с 4:0 над Арсенал преди два дни и остава на 12-а позиция с 24.