Евертън съсече Нюкасъл в 93-ата

Отборът на Евертън постигна инфарктна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение в мача отбеляза Том Клевърли в 93-ата минута на срещата. Халфът вкара с глава точно 10 секунди преди изтичането на даденото от съдията Лий Мейсън продължение на редовните 90 минути. Той се възползва от неумело боксирана от вратаря на "свраките" Роб Елиът топка и прехвърли излезлия страж след изпълнение на корнер в наказателното поле на домакините. По този начин той наказа единствената грешка на стража в целия мач. Преди това Елиът бе спасил редица положения пред своята врата и задържаше точката за своя отбор, но капитулира във възможно най-неприятния момент.

Поражението върна Нюкасъл обратно в зоната на изпадащите, от която бе излязъл с трите поредни срещи без загуба, в която бяха записани седем точки. Евертън пък се изкачи до деветата позиция, изравнявайки се по точки с Уест Хам и Стоук Сити.

Възпитаниците на Стийв Макларън определено има за какво да съжаляват, тъй като играха добре в пореден мач, но изпуснаха важни моменти да вкарат гол през втората част. Александър Митрович пропиля вероятно най-доброто положение в целия мач, след като с глава прати топката на сантиметри от гредата в 75-ата минута. Партньорът на сърбина в атака Айосе Перес също можеше да отбележи, но не съумя да се разпише от много чиста позиция.

Така се стигна до последната 93-а минута, в която първо Ромелу Лукаку се откъсна сам срещу вратаря, но бе застигнат от Шансел Мбемба, който блокира удара му и топката рикошира в корнер. От него обаче гостите отбелязаха своя гол, донесъл им трите точки. Те имаха претенции към трите точки благодарение на отличната си игра особено преди почивката, когато почти изцяло доминираха събитията на терена, но пропуски направиха Ромелу Лукаку и Рос Баркли.