Гълъбинов завърши годината с тежко поражение

Българският нападател Андрей Гълъбинов и неговият тим Новара завършиха 2015 година с тежка загуба с 0:3. Третият във временното класиране на Серия "Б" отбор отстъпи при гостуването си на Модена в мач от 21-ия кръг на калчото. Родният голмайстор пропусна две отлични възможности, като стражът на домакините Проведел бе последната преграда пред гола.

Гълъбинов отново игра пълни 90 минути, като в 8-ата минута бе близо до това да вкара своя осми гол за сезона, но Проведел изби в корнер. В 37-ата минута след колективна греша в защитата на Новара и на стража Да Коща, Лупи даде аванс на тима воден от Ернан Креспо с първото си попадение за сезона. Четири минути по-късно Гълъбинов се откъсна от защитата на Модена, но останал очи в очи с Проведел, отново бе разочарован от вратаря на емиляните.

Втората част Новара натисна в търсене на изравняване и след нов сериозен пропуск на гостите Станко с глава удвои в 74-ата минута, а в даденото продължение най-добрият на терена Лупи вкара второто си попадение в срещата и оформи крайното 3:0 за Модена.

Загубата е първа за Новара от 15-и ноември, като прекъсна серията от шест поредни победи и едно равенство на тима. Въпреки петата си загуба, която е най-тежка за този сезон, Новара остана на трето място с 38 точки, но вече изостава на осем и седем от лидерите Каляри и Кротоне, които днес записаха победи. Лидерът от Сардиния е зимен шампион след първия полусезон след успех с 3:0 над Про Верчели, докато изненадата в Серия "Б" този сезон надви с 2:1 Виртус Ентела като гост. След победа с 1:0 при гостуването на Латина Пескара на Масимо Одо вече е четвърти на точка от Новара.

Авелино записа пета поредна победа и е все по-близо до местата, даващи право на участие в плейофите за влизане в Серия "А". Един от фаворитите Бари пък записа трета поредна загуба с 0:1 при гостуването на Трапани.
Последният мач Перуджа - Виченца бе отменен поради сериозна мъгла в Умбрия, като ще се преиграе на 19-и януари.

След първата част на този сезон в Серия "Б" Гълъбинов е седми сред стрелците със седем попадения, като лидер при голмайсторите е Лападула от Пескара с 11 гола. Интересното е, че само голаджията на Пескара и Гълъбинов сред първите седем в класацията няма попадения от дузпа.