Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Гълъбинов продължава да бележи, а Новара да мачка

Българският нападател Андрей Гълъбинов продължава доброто си представяне през този сезон в Новара. Голаджията отбеляза своя шести гол в Серия "Б" при разгромната победа с 4:1 като гост на Перуджа в най-интересния двубой от 17-ия кръг на първенството.

Родният таран бе оставен на пейката, тъй като стратегията на севернияците бе да разчитат на контраатака и тя се оказа успешна. Симоне Кораца откри в 16-ата минута за Новара след светкавична атака, след като преди това "грифоните" доминираха на "Ренато Кури". До края на първата част играчите от Умбрия опитаха на няколко пъти да стигнат до изравняване, но пропуснаха да го сторят.
Така в 60-ата минута Евакуо удвои и веднага бе заменен от Гълъбинов. Домакините моментално се върнаха в мача с попадение на Париджини в 64-ата минута и започнаха да търсят изравняване под бурната подкрепя на местните тифози.

В 70-ата минута Гълъбинов и Родриго Тадей влязоха в спор и националът се размина с жълт картон. При следващата контраатака в 74-ата минута Фараго направи 3:1 за Новара. Пет минути преди края на срещата в 85-ата минута Гълъбинов със страховит и неспасяем удар вкара своя шести гол в първенството.

Новара пък записа втори пореден успех с 4:1 след този срещу Виртус Ланчано и продължи да се изкачва в класирането, а Перуджа загуби за първи път пред своите тифози. Гълъбинов и компания вече имат 31 точки и са на четвърто място.