Малшанс спря победната серия на Гълъбинов и компания

Отборът на Чезена спря победната серия на Новара в Серия "Б" на Италия. Тимът на Андрей Гълъбинов бе в серия от 6 поредни успеха, но тази вечер не можа да надвие "водните кончета" в сблъсъка от 20-ия кръг на стадион "Силвио Пиола". Българският национал записа пълни 90 минути, но не успя да се разпише, макар той и съотборниците му да имаха достатъчно възможности, но малшансът им попречи да стигнат до гол.

Домакините могат доста да съжаляват, че не стигнаха до победата. Те създадоха куп положения пред вратата на съперника, а в 63-ата минута и късметът не бе на тяхна страна, когато изстрел на Даниеле Буцеголи се отби от напречната греда. В 75-ата минута пък Гълъбинов спря на гърди, финтира защитник и стреля, но вратарят спаси, а след това и защитник изчисти пред голлинията. В 95-ата минута и Евакуо направи страхотен пропуск.

В крайна сметка срещата завърши без голове и без победител, като двата тима поделиха по една точка. След този мач Новара остава на 3-ата позиция с актив от 38 точки.

Междувременно лидерът Кротоне записа второ поредно равенство в домакинството си на Трапани (0:0) и така даде шанс на Каляри да излезе начело, ако утре надвие Салернитана. Друг от фаворитите в лицето на Бари пък записа домакиска загуба с 1:2 от Бреша. Рада откри за домакините на "Сан Никола" в 11-ата минута но Андреа Карачоло изравни от дузпа в 68-ата минута със 101-ия си гол в Серия "Б", а Хейхо донесе успеха на гостите в 78-ата минута.