Новата година започна със загуба за Гълъбинов в Серия "Б"

Нападателят на България и Новара Андрей Гълъбинов започна 2016 година със загуба. Неговият тим отстъпи с 0:1 при гостуването си на Латина при подновяването на Серия "Б" в мач от 22-ия кръг. Родният голмайстор бе титуляр и игра пълни 90 минути за своя тим, но нямаше шанс да се разпише и да помогне на съотборниците си да тръгнат с положителен резултат през новата година.

Единственото попадение в мача отбеляза Димитру в 35-ата минута. Домакините имаха възможност и да вкарат втори гол преди почивката, докато след нея Новара опита да стигне поне до равенството, но без успех. Малшансът също беше на тяхна страна в 93-ата минута, когато Безеголи удари гредата от фаул.

Така Гълъбинов и компания започват новата година, както завършиха и старата, със загуба далеч от дома. Общо шестото поражение остави Новара на трето място с 38 точки, докато Латина с 25 вече е на 14-то място.