Евертън се подигра с Астън Вила

Отборът на Евертън постигна разгромна победа с 4:0 над Астън Вила на своя "Гудисън Парк". Възпитаниците на мениджъра Роберто Мартинес направиха за смях своя опонент, като още преди почивката си бяха подсигурили успеха с три гола във вратата му. По две попадения в мрежата на Брад Гузан забиха Рос Баркли (17, 43) и Ромелу Лукаку (28, 49). Първото попадение на Лукаку в мача бе негово 50-о в английската Висша лига. От своя страна гостите бяха безсилни срещу своя опонент и регистрираха 10-а загуба в 13 кръга от началото на сезона.

Рос Баркли откри резултата в 17-ата минута, след като вратарят на Астън Вила Брад Гузан изби удар на Жерард Деулофеу пред себе си, където младият халф на "карамелите" бе останал на празна врата и нямаше как да пропусне. Десетина минути по-късно Ромелу Лукаку удвои с 50-ия си гол във Висшата лига. Белгиецът засече с глава центриране на Шеймъс Коулмън и прати топката за втори път в мрежата на съперника.

До края на първото полувреме домакините продължиха да доминират и малко преди края на първата част Рос Баркли направи резултата "класически" с втория си гол в мача. С голяма роля за попадението на халфа отново бе вратарят на гостите Гузан, който на два пъти не успя да хване топката след неразбирателство с Майка Ричардс и за втори път остави Баркли на празна врата, за да вкара за 3:0.

Унижението за "виланите" продължи и след почивката, като още в 49-ата минута резулатът набъбна до 4:0 в полза на Евертън. Момчетата на Роберто Мартинес осъществиха отлична комбинация в предни позиции, като Жерард Деулофеу и Баркли разиграха пред наказателното поле и изведоха Ромелу Лукаку на стрелкова позиция, за да опъне той мрежата на Гузан с мощен изстрел. Все пак с това головата серия на домакините приключи и те се спряха "само" на четири гола във вратата на своя съперник.

Гостите продължават да се намират на последното 20-о място в класирането на Висшата лига с едва пет точки в актива си, макар да стигнаха до нулево реми с лидера Манчестър Сити в дебюта на своя нов мениджър Реми Гард. Евертън пък се изкачи до седмото място с 20 точки след поредния си добър резултат в последно време.