Астън Вила продължава да агонизира (видео)

Тимът на Астън Вила записа 11-а загуба от 14 мача от началото на сезона в английската Висша лига, след като бе победен с 2:3 от Уотфорд на своя "Вила Парк". По този начин момчетата на френския мениджър Реми Гард остават закотвени на последното 20-о място в класирането на Висшата лига с едва пет точки в актива си и изоставането им от спасителните места става все по-голямо. В същото време "стършелите" се изкачиха до средата на таблицата и се отдалечиха на девет точки от опасната зона още в ранните етапи от сезона.

Одион Игало откри резултата в 17-ата минута на срещата, след като се измъкна зад отбраната на Астън Вила и преодоля Брад Гузан с удар по тревата. Все пак домакините намериха път обратно в мача с гол на Майка Ричардс в 41-ата минута. Централният бранител се разписа с глава след центриране на Жордан Верету.

След почивката домакините се хвърлиха в търсене на победата, но вместо това инкасираха поредната си загуба. Изключително активният в атака десен бек на бирмингамци Алън Хътън помрачи отличното си представяне с автогол в 69-ата минута, а пет минути преди края на мача Трой Дийни с глава направи резултата 1:3. Джордън Аю оформи крайното 2:3 в добавеното време на мача, но това не можеше да върне усмивките на феновете по трибуните на "Вила Парк".