Попето драматично изпусна победата срещу Благо Георгиев

Отборите на Рубин (Казан) и Спартак (Москва) завършиха 2:2 в мач от 17-ия кръг на руската Премиер лига. Благой Георгиев игра цял мач за домакините, а Ивелин Попов напусна терена в 89-ата минута. На заснежения терен в Казан гостите от столицата на два пъти водеха в резултата, а в 94-ата минута допуснаха за втори път топката в мрежата си.

Двамата българи бяха на обичайното си високо ниво, като Попето на няколко пъти отправи опасни изстрели към вратаря Сергей Рижиков. Зе Луиш откри резултата в 51-ата минута, а Марко Девич изравни в 70-ата. Куинси Промес даде нов аванс на московчани в 74-ата минута от дузпа. В четвъртата добавена минута на мача Соломон Кверквелия вкара за крайното 2:2 за заснежения терен в Татарстан.

Динамо (Москва) и Локомотив (Москва) също направиха 2:2, с което Локо се изравни на втората позиция с Ростов. Тимът на Ростов претърпя поражение с 1:2 като гост на Краснодар.