От герой в грешник - Благо Георгиев провали Рубин (видео)

Само преди седмица Благой Георгиев отбеляза важен гол и запази надеждите на Рубин да прескочи груповата фаза в Лига Европа. Днес обаче българинът беше главният виновник за загубата от Ростов с 0:1 в руското първенство. Бившият национал получи глупав червен картон в края на първото полувреме, а с 10 човека и гол пасив отборът му нямаше шансове срещу приятната изненада на сезона.

Дмитрий Полоз вкара единствения гол в двубоя в 37-ата минута - малко преди Благо да бъде изгонен. Благодарение на тази победа Ростов ще зимува на второ място във временното класиране, само на 3 точки след лидера ЦСКА (Москва). Рубин е на 10-а позиция с 20 точки, колкото имат още Динамо (Москва) и Амкар.

Мачът на "Олимп-2" беше по-особен за наставника на домакините Курбан Бердиев, който дълги години водеше Рубин и спечели две титли с казанци. Наскоро дори се заговори, че от януари той може да се завърне начело на тима от столицата на Татарстан, но засега потвърждение на тези информации няма.

Мачът стартира с по-добра игра на гостите и опасен удар на Динар Билялетдинов, преминал встрани от вратата. В 19-ата минута Олег Кузмин центрира остро и Марко Девич засече топката с глава, но Сослан Джанаев изби в корнер.

Ростов поведе в 38-ата минута с много куриозно попадение. Дмитрий Полоз отправи удар с глава, който срещна гредата, а след това топката се отби от опитващия се да я улови Сергей Рижиков и мина зад голлинията. Малко по-късно грубо нарушение на Кузмин стана повод за меле между футболистите, при което съдията Алексей Николаев реши да изгони Благо, а Джанаев и Калачов от домакините се разминаха само с жълти картони.

През второто полувреме голови положения не липсваха и пред двете врати, но Ростов удържа победата, която е 10-ата за тима от 18 изиграни мача. Рубин пък допусна първа загуба от края на октомври, когато отстъпи при гостуването си на Краснодар.