Попето и Спартак настигнаха Зенит с рекордно бърз гол (видео)

Спартак (Москва) победи Криля Советов с 1:0 и се доближи само на 7 точки от водача в Премиер лигата на Русия ЦСКА (Москва). Куинси Промес за пореден път се превърна в герой за тима на Дмитрий Аленичев. Той вкара единственото попадение в двубоя още в 54-ата секунда и донесе така важните три точки на спартаковци. Това беше най-бързият гол през сезона, а след него домакините изпуснаха доста възможности да направят успеха си по-убедителен.

Ивелин Попов игра цял мач за Спартак и беше в онсовната на повечето добри атаки на отбора. Московският гранд вече има в актива си 30 точки, с които дели 4-ото място заедно със Зенит и Краснодар. Криля Советов пък е точно над зоната на изпадащите с 19 точки.

Домакините бяха решени на всичко, за да се възползват от грешките на преките си конкуренти и да се доближат до челните позиции. Публиката на "Откритие Арена" стана на крака още в 1-ата минута, когато Куинси Промес засече центриране от левия фланг на Дмитрий Комбаров и откри резултата. Това беше 10-о попадение през сезона за холандския национал, който е водач в листата на стрелците.

След гола спартаковци продължиха да атакуват, но Александър Зотов пропусна добра възможност да удвои преднината им. Удар на Промес пък мина на сантиметри от гредата. Като цяло до почивката играта беше доста нервна и реферът Владимир Москальов показа общо 5 жълти картона.

През второто полувреме Лория на няколко пъти спаси самарци от втори гол във вратата им. разочаровалият Зе Луиш бе заменен от Юра Мовсисян, но и той не можа да успокои домакините, въпреки че имаше две добри възможности.

В последните 20 минути гостите се активизираха и първо Иля Кутепов едва не си вкара автогол, а след това Артьом Ребров показа класа, като изби опасен удар на Адис Яхович.