Късна драма качи Манчестър Юнайтед на върха в Англия (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед се изкачи на върха в класирането на английската Висша лига, след като победи с 2:1 като гост Уотфорд на "Викъридж Роуд". Възпитаниците на Луис ван Гаал грабнаха трите точки с гол на Бастиан Швайнщайгер в последната 90-а минута на мача. Преди това завърналият се в игра след дълго време извън терените Мемфис Депай откри резултата за "червените дяволи" с удар от десетина метра от въздуха в 11-ата минута. В 86-ата обаче Трой Дийни от дузпа изравни. В оставащите няколко минути до края на срещата обаче гостите наложиха тотален натиск и Бастиан Швайнщайгер отново възстанови техния аванс, с което осигури и трите точки. С тях Ман Юнайтед се изкачи на върха в класирането с 27 точки, с една повече от градския съперник Манчестър Сити и Арсенал.

Мемфис Депай откри резултата след само 11 минути игра. Андер Ерера центрира в наказателното поле, където холандецът хитро се измъкна от засадата и с воле от 7-8 метра препарира Аурелио Гомеш за 0:1. Десетина минути по-късно домакините бяха близо до изравняване на резултата, след като Одион Игало преодоля по изключително техничен начин Бастиан Швайнщайгер, но ударът му бе много неточен.

В 25-ата минута на срещата гостите трябваше да извършат принудителна смяна, след като Андер Ерера получи травма в бедрото и трябваше да бъде сменен от Маркос Рохо, което доведе и до промени в тактическата постройка на гостите. Въпреки тази промяна обаче "червените дяволи" продължиха да са по-добрият отбор на терена и в 32-ата минута топката като по чудо не влезе за втори път във вратата на Гомеш, след като центриране на Хуан Мата отдясно бе отклонено в посока мрежата, но премина встрани от дясната греда. Няколко минути преди края на първата част Мемфис Депай бе близо до втори гол, но този път Гомеш се намеси и спаси.

През второто полувреме домакините заиграха по-добре и създадоха доста опасности пред вратата на Де Хеа. Испанският вратар обаче демонстрира страхотната си класа при удари на Алмен Абди и Трой Дийни, които бяха много близо до изравняване на резултата, но ударите им бяха спасени.

Все пак в 86-ата минута домакините получиха възможност да изравнят, след като пуснатият като резерва Паредес бе съборен в наказателното поле от Маркос Рохо и съдията Робърт Мадли посочи бялата точка. От нея Трой Дийни изравни с мощен удар в десния ъгъл на Де Хеа.

Този гол обаче подейства много мотивиращо на "червените дяволи", които в оставащите до края на мача минути натикаха съперника си в неговата половина и в крайна сметка стигнаха до гол. Джеси Лингард стреля по диагонала, Аурелио Гомеш спаси, но топката попадна в краката на Бастиан Швайнщайгер, който с диагонален удар, отклонил се и в тялото на Дийни, влезе в мрежата на Гомеш за крайното 2:1 в полза на гостите.