Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Тотнъм изравни рекорд и доближи лидерите след разгром над Уест Хам (видео)

Тотнъм разгроми с 4:1 Уест Хам на "Уайт Харт Лейн" в лондонското дерби от 13-ия кръг на английския елит. С успеха днес "шпорите" изравниха клубния си рекорд от 12 поредни мача в Премиър лийг без загуба. Освен това селекцията на Маурисио Почетино се доближи на две точки от четвъртото място, заемано в момента от Арсенал. Хари Кейн отново бе героят за Тотнъм с два гола (23', 50'), а Тоби Алдервейрелд (33') и Кайл Уокър (83') добавиха по още едно попадение за домакините. Мануел Лансини (87') реализира почетния гол за "чуковете".

Една промяна имаше в състава на Почетино в сравнение с тези, които започнаха срещу Арсенал. Сон Хюн-Мин се завърна за сметка на наказания Ерик Ламела. Контузеният Димитри Пайе бе големият липсващ в състава на Уест Хам. Неговото място беше заето от Диафра Сако.

Тотнъм очаквано започна по-силно и в 20-ата минута Ериксен стреля много опасно от около 25 метра, но Адриан успя да избие в корнер. Три минути по-късно "шпорите" вече водеха в резултата. Удар на Деле Али бе блокиран, а Хари Кейн се пребори с Карл Дженкинсън в наказателното поле, преодоля с лекота бранителя, който остана зад него, и простреля отблизо стража на гостите - 1:0. Това бе 11-и гол за Кейн в 14 лондонски дербита.

"Чуковете" имаха шанс да изравнят веднага, но акробатичен удар на Кояте срещна гредата, с след това Анди Каръл засече с глава центриране от корнер и сантиметри не достигнаха отново на Кояте да засече във вратата на Лорис.

В 33-ата минута Тоби Алдервейрелд засече с глава центриране на Ериксен от корнер и удвои аванса на Тотнъм. Белгиецът се измъкна от Уинстън Рийд, а след това надскочи и Каръл, за да се разпише. Секунди след това домакините бяха много близо до трети гол. Адриан спаси удар на Сон, а след това Деле Али направи добавка с глава, но топката срещна гредата. Последва пропуск на Кейн, който не успя да стреля точно, след като бе изведен в чиста позиция.

Пет минути след подновяването на играта нова колективна грешка в отбраната на Уест Хам доведе до трети гол. Адриан подаде лошо към Томкинс, който загуби от Ериксен. Датчанинът намери Кейн на границата на наказателното поле, който с много силен удар направи 3:0.

В 83-ата минута Кайл Уокър довърши "чуковете", след като получи от Сон и с много техничен удар с външен фалц прати топката в мрежата зад Адриан за четвърти път. Уест Хам все пак успя да стигне до почетен гол три минути преди края. Йелавич запази добре една топка пред наказателното поле, след което продължи към Лансини. Аржентинецът простреля Лорис от малък ъгъл за крайното 4:1.

В заключителните минути удар на Райън Мейсън срещна гредата.