Уест Бромич спря Уест Хам в Лондон с куриозен гол (видео)

Тимът на Уест Бромич Албиън стигна до равенство 1:1 при визитата си на Уест Хам на "Болейн Граунд" в Източен Лондон и по този начин попречи на "чуковете" да се изкачат на шестото място в класирането, доближавайки се до зона "Шампионска лига". Домакините имаха аванс преди почивката след перфектно изпълнен пряк свободен удар от страна на Мауро Сарате, но куриозен гол в началото на втората част им отне тази преднина. Пет минути след появата си на терена на почивката Рики Ламбърт стреля силно, топката се отклони в ръката на Уинстън Рийд и влетя в мрежата на Адриан дел Кастийо за 1:1.

По този начин "чуковете" на Славен Билич регистрираха четвърти пореден мач без победа в английската Висша лига и останаха с 22 точки на седмата позиция в класирането. Уест Бром пък също не претърпя промяна в класирането и се намира на 13-а позиция с 18 точки в актива си. Интересен е фактът, че това е поредното реми между тези два съперника. Седем от последните 10 мача между тях завършиха наравно.

Двубоят започна по-добре за гостите, който в 10-ата минута на мача имаха отлична възможност да поведат в резултата. Хосе Саломон Рондон стреля по диагонала и преодоля Адриан, но за негово съжаление топката премина на сантиметри от дясната греда зад испанския вратар. Само шест минути по-късно домакините бяха тези, които стигнаха първи до гол. Мауро Сарате изпълни перфектно пряк свободен удар и "обра паяжините" на вратата на Боаз Майхил за 1:0. До края на полувремето "чуковете" имаха възможности и да удвоят преднината си, но пропуски пред вратата на Майхил направиха Диафра Сако и Мануел Лансини.

На почивката мениджърът на гостите Тони Пюлис направи промяна в състава си, включвайки в игра Рики Ламбърт и този негов ход имаше мигновен ефект. Дарън Флетчър изведе бившия футболист на Саутхамптън и Ливърпул на стрелкова позиция в наказателното поле, а силният удар на Ламбърт рикошира в ръката на Уинстън Рийд и преодоля хвърлилия се в другия ъгъл Адриан - 1:1.

До края на мача и двата тима можеха да се доберат до успеха, като Джони Еванс спря пред голлинията удар на Диафра Сако, а Рондон стреля встрани от вратата на домакините от чиста позиция с глава. Така двата тима разделиха точките, както го направиха в още шест други случая в последните пет години.