Още едно тъжно завръщане за Ивелин Попов в Краснодар (видео)

Спартак (Москва) отпадна на осминафиналите в турнира за Купата на Русия след загуба от Кубан с 0:1. Ивелин Попов игра цял мач за столичния гранд, който пропусна много положения и беше наказан от звездата на домакините Лоренсо Мелгарехо. Парагваецът отбеляза единствения гол в 34-ата минута.

Това бе втори мач на Попов срещу бившия му отбор и втора загуба, след като преди месец Спартак претърпя поражение в Краснодар с 0:3. Титуляр за Кубан беше Станислав Манолев.

Наставникът на гостите Дмитрий Аленичев реши да заложи на младоците Игор Леонтиев и Денис Давидов, които се включиха много силно при победата с 3:2 над Динамо (Москва) през уикенда, но този път не оправдаха доверието. Голът на Мелгарехо стана след центриране от левия фланг и удар с глава. През второто полувреме последва натиск на Спартак, но резултатът остана непроменен.

"Основната причина за загубата е, че си пропуснахме положенията, а те не бяха малко. В последно време играем трудно като гост на Кубан и знаехме, че ни предстои тежък мач. Постарахме се да вземем реванш, но не се получи. Трябва да се доверяваме на младите. Те имат голямо бъдеще", коментира след загубата Аленичев.

На четвъртфиналите Кубан ще се изправи срещу Зенит. За първи път от 2006 година на тази фаза ще играят само отбори от Премиер лигата.

КУБАН - СПАРТАК (МОСКВА) 1:0
1:0 Л. Мелгарехо (34)