Този гол трябва да се види (ВИДЕО)

Целещият се в титлата Локомотив (Москва) претърпя унизителна загуба в Краснодар от местния Кубан снощи. "Железничарите" бяха разгромени с 2:6 от отбора на Станислав Манолев, но не само внушителният резултат ще се помни. Един от головете за домакините падна директно от корнер. Отбеляза го Сергей Ткачов. Халфът, който  е бивш футболист на Локо, майсторски завъртя топката и успя да изненада стража на московчани Гилерме.

Преди попадението на Ткачов в 38-ата минута домакините се разписаха още 4 пъти. Това е едва четвъртият случай в историята на Премиер лигата, в който отбор вкарва 5 гола гола за едно полувреме. Рекордът се държи от Зенит. През 2011 година питерци забиха 5 гола на Том още до 34-ата минута.

В същото време получените 6 гола са антирекорд за Локомотив. До момента най-много голове "железничарите" бяха получавали от Байерн (Мюнхен) при загубата с 0:5 в Купата на УЕФА през 1995 година и от Андерлехт при поражението с 3:5 в Лига Европа през 2011 година.